طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یا business card کارتی است که به طور مختصر به معرفی کسب و کار شما می‌پردازد و اطلاعاتی را در مورد محصولات و خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا فرد را به طور مختصر در اختیار مخاطب قرار می‌دهد

انواع کارت ویزیت

کارت‌های ویزیت را می‌توان در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار داد. کارت‌های ویزیت از لحاظ جنس کاغذ و مقوای کاربردی، ابعاد استاندارد و اهداف به کارگیری در مشاغل در انواع گوناگونی تقسیم‌بندی می‌شوند. کیفیت و ضخامت متریال کاربردی در چاپ این نوع کارت‌ها می‌تواند باعث تفاوت قیمتی آن‌ها شود.

تقسیم‌بندی کارت ویزیت از لحاظ اندازه

هیچگاه نمی‌توان اندازه مشخصی برای ابعاد یک ویزیت تعیین کرد اما به طور معمول کارت‌های ویزیت در اندازه‌های زیر طراحی و چاپ می‌شوند.
۱- ابعاد ۵۵ میلی‌متر(طول) و ۸۵ میلی‌متر(عرض)
۲- ابعاد ۴۸ میلی‌متر(طول) و ۸۴ میلی‌متر(عرض)
۳- ابعاد ۶۰ میلی‌متر(طول) و ۹۰ میلی‌متر(عرض)
۴- کارت ویزیت مربعی با طول و عرض یکسان به ابعاد ۵۵ میلی‌متر(طول) و ۵۵ میلی‌متر(عرض)
البته کارت‌های ویزیت در سراسر جهان با ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند. به عنوان مثال ابعاد استاندارد یک کارت ویزیت در کشور ما به طول ۹۰میلی‌متر و عرض ۶۰ میلی‌متر می‌باشد که از جمله کارت ویزیت‌های استاندارد به کارت عابربانک می‌توان اشاره نمود.
اما در اروپا برای کارت ویزیت‌ها این طول به ۸۸ میلی‌متر و عرض ۵۵ میلی‌متر تغییر می‌یابد.

تقسیم‌بندی کارت ویزیت از لحاظ جنس کاربردی

۱- کارت ویزیت گلاسه روکش UV
۲- کارت ویزیت کتان
۳- کارت ویزیت سوسماری

۴- کارت ویزیت آهنربایی
۵- کارت ویزیت با روکش لمینت
۶- کارت ویزیت سلفون مات و براق

تقسیم‌بندی کارت ویزیت از لحاظ نوع کسب و کار

شما روزانه کارت ویزیت‌های مختلف در طرح‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های گوناگون دریافت می‌کنید. در روی این کارت ویزیت‌ها به طور معمول اطلاعاتی در مورد شرکت‌ها، حرف، کالا‌ها یا خدمات درج می‌شود و شما تعدادی از آن‌ها را که برایتان حائز اهمیت است ممکن است در کیف پول یا کشوی خود نگه داری کنید.
با نگاهی دقیق به کارت ویزیت‌های مدرن درمی‌یابید که صاحبان مشاغل از آن‌ها به عنوان کارتی چندمنظوره و همه جانبه استفاده می‌کنند. امروزه صاحبان کسب و کار‌های موفق از کارت‌های ویزیت تحت عنوان ابزاری تبلیغاتی جهت بازاریابی بهره می‌گیرند. ما در اینجا تصمیم داریم به شما نکات و ترفند‌های تبدیل یک کارت ویزیت به یک کارت خارق العاده را آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

نحوه درج جزئیات

در مرحله اول شما باید در مورد درج اطلاعات روی کارت تصمیم‌گیری نمائید. این مسأله بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که فضای کوچک و محدود روی کارت اجازه درج تمامی اطلاعات را به شما نمی‌دهد. مشاغل امروزی دارای‌ایمیل، سایت، تلفن، فکس و راه‌های دیگر ارتباطی هستند. بنابراین سفارش دهنده کارت ویزیت از طریق ارائه جزئیات و خلاصه اطلاعات به طراح کمک کرده تا وی در ایجاد فضا دچار تنگنا نگردد.

به کارگیری خلاقیت

طراحی کارت ویزیت می‌تواند میزان خلاقیت شما را نیز به نمایش بگذارد. در طراحی کارت ویزیت‌ها علاوه بر به کارگیری اصول سعی کنید از قدرت خلاقیت و خیال نیز استفاده نمایید و با الهام گرفتن از طرح‌های دیگران سعی در خلق‌ایده‌های نو، خلاقانه و انحصاری کنید. درحقیقت شما از طریق به کارگیری خلاقیت میزان کیفیت کارخود را به مشتری اثبات کرده و با روشی مدرن به ارائه و انتقال اطلاعات به مخاطبان می‌پردازید.

کارت ویزیت

انتخاب سبک مناسب

کارت‌های ویزیت در دو سبک ساده و رنگی طراحی و چاپ می‌شوند و شما عهده‌دار انتخاب این موضوع هستید که کدامیک بیشترین میزان مطابقت با برند شما را می‌تواند داشته باشد. به عنوان مثال کارت ویزیت‌هایی با زمینه روشن می‌توانند حس طراوت و تازگی خاصی به مخاطب القا کنند اما ممکن است رنگ‌های دیگر این حالت را نداشته باشند. در هر حال اگر شما دارای کسب و کار مدرنی هستید یا اگر می‌خواهید در نظر مشتری این گونه جلوه نمایید پیشنهاد می‌شود از کارت ویزیت‌هایی با زمینه ساده و فاقد رنگ استفاده کنید.

ارائه خدمات سئو سایت با طرح طلایی

انتخاب فونت مناسب

انتخاب فونت مناسب می‌تواند جلوه تازه‌ای به کارت ویزیت ببخشد. به کارگیری دو یا سه فونت موجب ایجاد تفاوت در طراحی کارت ویزیت شما از دیگر کارت ویزیت‌ها می‌گردد. علاوه بر این فونت‌ها می‌توانند در دسته‌بندی عنوان‌ها و سرتیتر‌ها نیز به کمک شما آیند از این رو در انتخاب فونت‌ها باید هماهنگی و تناسب برقرار باشد.

استفاده از جلوه‌های سه بعدی

افکت‌های سه بعدی با بخشیدن ظاهری خارق‌العاده به کارت‌های ویزیت می‌تواند ظرأفت آن را نیز دوچندان نماید. به بیانی دیگر ازطریق این متد می‌توان فرآیند یادآوری کسب وکار در ذهن مخاطب را تسریع کرد.

کنترل مجدد جزئیات

قبل از چاپ کارت ویزیت باید تمامی جزئیات آنرا بررسی کنید چرا که ممکن است برخی فرآیند‌های هنری شما در لحظات آخر انجام شده باشد پس بهتر است که به طور مجدد و همه جانبه آنرا کنترل کنید.

مصرف کاغذ ضخیم

اکثریت مردم براین باورند که کارت ویزیت‌های ضخیم از قیمت بالاتری برخوردارند. این عقیده می‌تواند در کسب و کار و سطح کیفی کالا‌ها و خدمات تأثیرگذار باشد و آن را در نظر دیگران مهم جلوه نماید. بنابراین بهتر است به جای کاغذ‌های نازک و بی‌کیفیت چاپ کارت ویزیت بر روی کاغذ‌های ضخیم انجام گیرد.

عدم استفاده از طرح‌های شلوغ

به کارگیری طرح‌های گوناگون در طراحی کارت ویزیت ممکن است مخاطب را دچار سردرگمی کند. افراد در فضای آزاد اطراف لوگو و متن می‌توانند به یادداشت اطلاعات بپردازند.

کاربرد طرح مناسب

لازمه طراحی یک کارت ویزیت منحصر به فرد و ویژه داشتن، طرح ویژه وعالی می‌باشد. توسط طراحی خاص در کارت ویزیت شما می‌توانید با درنظرگیری فاصله‌ها اطلاعات مهم را در مکانی مناسب جای دهید. در واقع این شما هستید که انتخاب می‌کنید اطلاعات در چه مکانی از کارت قرار گیرد.

طرز قرارگیری لوگو

لوگوی شرکت و سازمان شما در حقیقت چهره کسب و کار شما را به نمایش می‌گذارد، بنابراین از نظر موقعیتی در طراحی کارت باید از جایگاه مناسبی برخوردار باشد اماباید این نکته را مورد توجه قراردهید که با عدم به کارگیری رنگ، تصاویر و متن در پیرامون لوگو مخاطب به سهولت می‌تواند آنرا مشاهده کند.

دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات

پس از اتمام کار با اشتراک‌گذاری طرح خود در میان آشنایان به نظرخواهی از آن‌ها پرداخته و از نظرات و پیشنهادات مفید و کاربردی آن‌ها در جهت رفع عیوب کار بهره بگیرید.

ضرورت چاپ کارت ویزیت

در مقوله اهمیت و ضرورت چاپ کارت ویزیت می توان به یکسری از مزایای مهم آن اشاره داشت ازجمله:

ابزاری آسان جهت برقراری رابطه با مشتری است.

از نظر جابه جایی و حمل بسیار آسان و راحت می باشد.

بدون استفاده از راه های ارتباطی و تقریبا” در همه شرایط قابلیت استفاده و در دسترس بودن را داراست.

بر روی کارت ویزیت خیلی کوتاه و ساده می توان اطلاعاتی چون آدرس، شماره تلفن وهمچنین دیگر راه های برقراری ارتباط را درج نمود.

بنابراین با توجه به مطالب بالا می توان این چنین اذعان داشت که هرچقدر در انتخاب طرح و یا نوع چاپ متن کارت ویزیت خود حساسیت به خرج دهید می توانید شاهد جذب بیشتر افراد و مشتری و درنتیجه گسترش و توسعه کسب و کار خود شوید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم