طراحی پست اینستاگرام: اینستاگرام با بیش از ۳۵۰ میلیون مخاطب در حال حاضر یکی از پرطرفدار‌ترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود که توانسته مخاطبان بسیاری را حداقل در ایران به خود جذب کند.
موفقیت در تبلیغات شبکه مجازی اینستاگرام امری اتفاقی نیست و شما باید اصول بسیاری را یادگیری و از آن‌ها تبعیت نمایید تا بتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید.
سطح کیفیت بالای محتوا یکی از مهمترین قوانین انتشار به شمار می‌رود. به این منظور قبل از هر چیزی شما باید از سایز‌های استاندارد پست‌های اینستاگرام مطلع باشید.
رعایت استاندارد سایز در محتوا‌های تولید و منتشر شده علاوه بر حفظ ارزش کیفی عکس‌ها و ویدئو‌ها موجب ارتقاء ارزش و اعتبار برند شما از منظر مخاطبان می‌گردد. در این قسمت می‌خواهم شما را با اندازه‌های مناسب پست‌های اینستاگرام آشنا کنم.

طراحی پست اینستاگرام

تعرفه طراحی پست و استوری اینستاگرام

طراحی پست اینستاگرام
50 هزارتومان
 • طراحی گرافیکی
 • متناسب با سلیقه مشتری
 • تا 3 بار امکان ویرایش
طراحی استوری اینستاگرام
50هزارتومان
 • طراحی گرافیکی
 • متناسب با سلیقه مشتری
 • تا 3 بار امکان ویرایش

مشاهده برخی از نمونه پست های طراحی شده

سایز استاندارد برای پست اینستاگرام

چه اندازه‌ای برای پست اینستاگرام مناسب است؟
شما با داشتن آگاهی کافی نسبت به ابعاد استاندارد طراحی پست اینستاگرام می‌توانید عکس‌ها بدون هیچ افت کیفیتی انتشار دهید. برای جلوگیری از فشردگی یا کشیدگی عکس‌ های شما در طراحی پست اینستاگرام باید قبل از بارگذاری سایز آن‌ها را با ابعاد استاندارد اینستاگرام مطابقت دهید. پس در صورت فراموش کردن یا اطلاع نداشتن از سایز‌های استاندارد عکس‌ها و فیلم‌ها در اینستاگرام، می‌توانید مطالب زیر را در اختیار داشته باشید.
کاربران اینستاگرام در این فضا امکان انتشار عکس را در سه نوع به صورت مربعی، افقی یا عمودی دارند. با مطالعه و انجام آموزش‌های زیر می‌توانید مانع از تغییر سایز عکس‌های خود در طراحی پست اینستاگرام شوید.

ابعاد عکس مربعی در پست‌های اینستاگرام

این حالت از کاربردی‌ ترین و بهترین ابعاد طراحی پست اینستاگرام به شمار می‌ آید. اغلب کاربران اینستاگرامی از این قالب عکس به منظور تولید محتوا‌ های خود بهره‌گیری می‌نمایند. در حالت مربعی عکس‌ها با طول و عرض هم‌اندازه و برابر منتشر می‌شوند. شما می‌توانید با قراردادن عکس در ابعاد ۱۰۸۰px *۱۰۸۰px بهترین وضوح تصویر را در پست‌ های اینستاگرامی به اشتراک مخاطبان بگذارید. ابعاد قالب مربعی در اینستاگرام به سانتی‌ متر ۲۸. ۵۷ * ۲۸. ۵۷ می‌ باشد.

ابعاد عکس افقی در پست‌های اینستاگرام

با وجود اینکه عکس‌هایی با قالب افقی کاربرد کمتری دارد اما هنوز هم این عکس‌ها در بین طرفدارانش از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. ابعاد استاندارد به منظور بارگذاری و طراحی پست اینستاگرام در حالت افقی ۱۰۸۰px*۶۰۸px می‌باشد. ابعاد قالب افقی در اینستاگرام به سانتی‌متر ۲۸. ۵۷ * ۱۶. ۰۸ می‌باشد

ابعاد عکس عمودی در پست‌های اینستاگرام

اگر تمایل به بارگذاری عکس‌هایی به صورت مستطیل شکل با وضعیت قرارگیری به صورت عمودی را دارید باید عکس خود را مطابق با ابعاد استاندارد پست‌های عمودی instagram تنظیم کنید. ابعاد استاندارد برای طراحی پست اینستاگرام، آپلود وبه اشتراک‌گذاری پست‌ ها در حالت عمودی ۱۰۸۰px*۱۳۵۰px می‌باشد. در صورت تنظیم خارج از محدوده ابعاد استاندارد، عکس دچار تغییر سایز و افت کیفیت می‌-شود. ابعاد قالب عمودی در اینستاگرام به سانتی‌متر ۲۸. ۵۷ * ۳۵. ۷۱ می‌باشد.

طراحی بنر برای اینستاگرام

حجم استاندارد ویدئو در اینستاگرام

برای به اشتراک‌ گذاری کلیپ‌ها و ویدئو‌ها در بین سایر کاربران، باز هم شما باید قوانین مربوط به محدودیت‌ های تعیین شده طراحی پست اینستاگرام را رعایت کنید. اگر فیلم‌های خود را مطابق با استاندارد‌های تعیین شده پست‌ های اینستاگرامی منتشر نکنید، این برنامه به طور خودکار به ویرایش آن‌ها پرداخته و در نتیجه از کیفیت تصاویر کاسته می‌شود.
شما می‌توانید ویدئو‌های خود را مانند عکس در سه قالب افقی، عمودی یا مربعی به اشتراک بگذارید. هر کدام از این حالات دارای استاندارد‌های تعریف شده مربوط به خودشان هستند.
بهترین حجم ویدیو در قالب مربعی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل است.
بهترین حجم ویدیو در قالب عمودی ۱۰۸۰ پیکسل در۶۰۸ پیکسل است.
بهترین حجم ویدیو در قالب افقی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل است.

حجم استاندارد ویدئو‌های igtv اینستاگرام

اینستاگرام اخیراً در به روزرسانی‌های جدید خود قابلیت دیگری به نام IGTV به اپلیکیشن خود افزوده است. اینستاگرام با این قابلیت امکان بارگذاری و اشتراک ویدئو‌های طولانی مدت را در بین کاربرانش ممکن ساخته است. تا قبل از اضافه شدن این قابلیت ویدئو‌های igtv اینستاگرام باید در حالت عمودی و با نسبت ۹ به ۱۶ منتشر شده و امکان بارگذاری ویدئو‌ها در اندازه‌های دیگر برای کاربران میسر نبود اما اینستاگرام با این قابلیت توانست امکان انتشار ویدتو‌های igtv به صورت افقی را نیز برای مخاطبانش فراهم آورد.
باید بدانید که کاور با ابعاد استاندارد ۶۵۴*۴۲۰ از مهمترین قسمت igtv محسوب می‌شود. هم چنین برای انتشار ویدئو‌های igtv خود به دو صورت عمودی و افقی باید به صورت زیر عمل کنید:
• جهت بارگذاری ویدئو‌ها به صورت عمودی در igtv آن‌ها را با ابعاد ۴: ۵ و ۹: ۱۶ بارگذاری کنید.
• جهت بارگذاری ویدئو‌ها به صورت عمودی در igtv آن‌ها را با ابعاد ۵: ۴ و ۱۶: ۹ بارگذاری کنید.

طراحی گرافیکی بنر پست اینستاگرام

طراحی و به کارگیری بنر‌های گرافیکی یکی از سبک‌های تبلیغات آنلاین است. بنر تبلیغاتی اینستاگرامی تفاوت بسیاری با تصاویر معمولی دارد چراکه باید تأثیر فوق‌العاده بر روی مخاطبان داشته باشد. در بنر‌های گرافیکی با استفاده از متون و عکس‌های مختلف کاربران می‌توانند با یک کلیک بر روی لینک کاربردی از طریق موتور جستجو به سایت موردنظر متصل گردند و نیاز‌های خود را مرتفع سازند.
طراحی بنر‌های پستی به دو صورت دو بعدی و سه بعدی صورت می‌گیرد.

در طراحی بنر‌های تبلیغاتی رعایت نکات زیر الزامی می‌باشد:

انتخاب فونت مناسب، پررنگ و برجسته کردن کلمات و عناوین خاص می‌تواند در جذب چشمان مخاطبین تا حدود زیادی موفق باشد. بنر‌های طراحی شده با اهداف نهاد و سازمان موردنظر باید تناسب و سازگاری باشد. نوع فعالیت، مخاطبین و محیط شرکت، رنگ لوگوی سازمان از موارد مهمی است که باید به هنگام طراحی بنر‌های تبلیغاتی آن‌ها را مدنظر قرار داد.
در ساخت بنر‌های تبلیغاتی نوشتن عنوانی جامع اما کوتاه و مختصر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به کارگیری خلاقیت در برانگیختن احساسات مخاطبان نیز می‌تواند موجب بالا رفتن بازدهی یک بنر تبلیغاتی شود. ازاین رو یک عکس جذاب و مسحور‌کننده با زاویه دید خوب و کیفیت بالا می‌تواند در جلب نظر مخاطبین تأثیر بسزایی داشته باشد.

استفاده از رنگ‌بندی مناسب برای طراحی پست اینستاگرام

ذهن انسان هنگام مواجه با رنگ‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی را از خود بروز می‌دهد. داشتن شناخت از روانشناسی رنگ‌ها می‌تواند کمک شایانی به شما در ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرامی کند. جدول زیر می‌تواند شما را در به کارگیری رنگ‌ها راهنمایی کند.

 • خشم ، خطر، عشق                         قرمز
 • سلامتی،رشد، تازگی                        سبز
 • آرامش، امنیت                                 آبی
 • دوستی                                          زرد
 • پاکی، صداقت                                  سفید
 • عظمت ، رسمیت                              سیاه
 • عشق، جوانی                                 صورتی
 • تواضع ، صلابت                                 قهوه ای

ضرورت طراحی پست اینستاگرام

قالب های طراحی شده در پیج های اینستاگرام به طور ملموسی حس مرتب و مشخص بودن محتوا را به مخاطب منتقل می نماید که این خود سبب جذب مشتری و درنتیجه افزایش کسب و کار و سودآوری خواهد شد. دوستان شما نیز در مجموعه طرح طلایی  به شما در ایجاد و به کار بردن این قالب ها در پست های اینستاگرام کمک خواهند نمود.

ما همچنین در انتخاب نوع قالب مورد نظر جهت طراحی پست خود و تطابق آن با محتوا و موضوع مورد بحث نهایت دقت و حوصله را به خرج می دهیم تا درنهایت درمیان سایر پیج ها صاحب پیج اینستاگرام خاص و منحصر به فردی گردید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم